+90 212 227 4480 / 2811       kutuphane@gsu.edu.tr

Engelsiz Kütüphane

Engelsiz Kütüphane

ENGELSİZ KÜTÜPHANE VARSA BİLGİYE ULAŞMAKTA ENGEL YOK

Engelsiz kütüphane birimi, engelli kullanıcılarımızın kütüphane hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren bir birimdir. Bu doğrultuda birimimiz pek çok çalışmaya imza atmaktadır.

Engelli kullanıcılarımızın kütüphanemizi rahatça kullanabilmeleri için fiziksel düzenlemeler yapılmakta olup  Engelsiz Kütüphane Birimi’nden yararlanan ve özelleştirilmiş düzenlemelere en çok ihtiyaç duyan görme engelli kullanıcılarımız için de onların ihtiyaçlarına cevap verebilecek projeler üretilmektedir.

Engelsiz Kütüphanemizde görme engellilerin  ders notlarını gönüllü okuyucularımızla seslendirip;  Engelsiz Kütüphanemizden talep edilen kitapları istenen formatta engelli kullanıcılarımıza en uygun yöntemle iletiyoruz. Ayrıca bilgisayar laboratuvarındaki bilgisayarlarımızdan  bazıları  ekran okuyucu programlar  vasıtasıyla engelli kullanıcılarımızın  en uygun şekilde kullanmaları için  ayrılmıştır. Birimimiz engelli kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda her geçen gün kendini yenilemektedir.

Engelsiz Kütüphane  biriminde oluşturulan sesli kitap, metin kitap ve diğer dokümanlar telif hakları yasası gereğince yalnızca görme engelli kullanıcılarımız tarafından ödünç alınabilmektedir.

Öneri ve isteklerinizi:

  • engelsizkutuphane@gsu.edu.tr adresinden ya da 
  • 0212 2274480 / 2819 numaralı telefondan Birim Sorumlumuz Zafer Güngör’ü arayarak bize iletebilirsiniz.