+90 212 227 4480 / 2811       kutuphane@gsu.edu.tr

Springer Nature-TUBITAK ULAKBİM-Açık Erişim Anlaşması Webinar 2

  • 08.02.2024

Springer Nature Tübitak açık arişim anlaşması- eğitim WEBINARI-2            

Springer Nature ve TÜBİTAK – ULAKBIM arasında imzalanan ‘Dönüşüm Anlaşması’ (Transformative Agreement, TA)  01 Ocak 2024 itibari ile aktif hale gelmiştir. Ilki 29 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilen webinarların devam serisi için sizleri bilgilendirmek isteriz.
Springer Nature ile TÜBİTAK arasındaki dönüşüm anlaşmasına (TA) 200'den fazla kurum dahil edilmiştir. Bu anlaşma kurumlara bağlı ilgili yazarların makalelerini Springer Nature'ın hibrit dergi portföyünde ücretleri karşılanarak açık erişim yayımlamaya hak kazandığı anlamına geliyor. Ayrıca, bu anlaşma ile ilgili kurumların araştımacıları; Springer, Adis, Palgrave, Academic Journals ve Nature portföyündeki dergileri  içeriğine  erişim sağlayabilecektir.

Webinar Hakkında

TÜBİTAK - ULAKBİM ve Springer Dönüşüm Anlaşması İkinci Webnarı TÜBİTAK - ULAKBİM anlaşmasının tanıtıldığı bu webinarda; anlaşmaya hangi kurumların katıldığı, yazar & makale tanımlama, yazarların basvuru sürecinden onay sürecine kadar takip etmesi gereken adımlar da dahil olmak üzere belirli başlıklara değinilecektir. Buna ek olarak  yazarların makalelerini yazma süreçlerine yardımcı olmak adına; iyi bir makalenin nasıl yazılacağına ilişkin ipuçları ve püf noktaları da bu özel oturuma dahil edilecektir. Webinar sonunda soru-cevap kısmında merak edilen ve sıkça sorulan sorular yanıtlanacaktır

İçerik

  • TÜBİTAK – ULAKBIM TA Agreement Overview
  • Eligibility criteria/papers included in the agreement
  • Tips and tricks on writing a successful paper for publishing
  • Applying for funding to publish your article Open Access
  • Q & A

Webinar Dili: Oturum ağırlıklı olarak Türkçe olacak ve birkaç bölüm İngilizce olarak ele alınacaktır. 

Tarih ve kayıt linki


Zoom'da yapılması planlanan ve belirtilen tarihte web seminerine katılmak için aşağıdaki bağlantılardan kayıt olmanız gerektiğini lütfen unutmayın; kayıt olduğunuzda web seminerini takviminize ekleyebileceğiniz bir onay e-postası alacaksınız. Lütfen davetiyeyi meslektaşlarınız ve ekip üyelerinizle paylaşın ve web seminerinden yararlanabilecek herkesi davet edin.

Webinar Tarihi Webinar Saati Kayıt Linki
20 Şubat 11.00 – 12.00 AM https://us06web.zoom.us/webinar/register/3017071405530/WN_oJZmICJNRT6Cu4IzK0iNKg