+90 212 227 4480       kutuphane@gsu.edu.tr

Deneme Veri Tabanları

Deneme Veri Tabanları

Lexis Advance deneme erişimi (11 Kasım 2018 tarihine kadar)

Erişim adresi: http://advance.lexis.com/?identityprofileid=9CXGW356706

Kapsamı: Lexis Advance, ABD hukukuna ait başka hiçbir platformda yer almayan premium kaynaklar dahil olmak üzere 60.000'den fazla yasal ve haber kaynağına erişmenizi sağlar.

*Deneme erişiminde bazı modüllerde kısıtlamalar bulunabilmektedir.


Lexis Library deneme erişimi (5 Kasım 2018 tarihine kadar)

Erişim adresi: https://www.lexisnexis.com/uk/legal/

Kapsamı: Birleşik Krallık dava ve yasalarının tam metnini, hukuk dergi ve kitaplarını ve bir dizi yurtdışı yargı alanını içeren bir hukuk veritabanıdır. Ayrıca 90'dan fazla İngiliz hukuk dergisini içermekte olup; Halsbury's Laws of England, ICLR Law Reports, Encyclopaedia of Forms and Precedents, All England Law Reports, Atkin's Court Forms gibi özel kaynakların yanı sıra 700.000’in üzerinde hukuki içtihat ile Lexis Library Birleşik Krallık’ın en kapsamlı hukuk veritabanıdır.

*Deneme erişiminde bazı modüllerde kısıtlamalar bulunabilmektedir.


Lexpera deneme erişimi (31 Aralık 2018 tarihine kadar)

Erişim Adresi: www.lexpera.com.tr

Kapsamı: LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.


Lebib Yalkın MEVBANK deneme erişimi (25 Aralık 2018 tarihine kadar)

Erişim adresi: https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/galatasarayuni

Kapsamı: Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları , Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşmaktadır. Deneme sürümü tüm mevzuatı kapsamaktadır. Öğrenciler, Akademik ve üniversite personeli bir çok farklı alanda araştırma yapabilir.


Gale Reference Complete deneme erişimi (2 Kasım 2018 tarihine kadar

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar erişiminize açılmıştır.

Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Erişim adresiniz: http://infotrac.galegroup.com/itweb/galat?db=GDC

Kullanıcı kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

Academic OneFile + General OneFile + InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

Erişim adresiniz: http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=galat&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

Kullanıcı kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Erişim adresiniz:  http://www.galepages.com/galat/ebooks

Kullanıcı kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erişim adresiniz: http://infotrac.galegroup.com/itweb/galat?db=GLS

Kullanıcı kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/