+90 212 227 4480       kutuphane@gsu.edu.tr

Deneme Veri Tabanları

Deneme Veri Tabanları

De Gruyter yayınevine ait Nano Online deneme erişimi (15 Kasım 2019 tarihine kadar)

De Gruyter yayınevine ait Nano Online deneme erişimi (15 Kasım 2019 tarihine kadar)

Erişim adresi:

Nano Online: https://www.degruyter.com/databasecontent?dbid=nano&dbsource=/db/nano

NANO Online Kapsamı:

Bu veritabanı Nano teknolojiyle bağlantılı tüm alanlardaki - Fizik, Kimya, Mühendislik, Malzeme Bilimleri, Tıp  - araştırma sonuçlarına hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlayan bir kaynaktır. Veritabanı oluşturulurken Amerika’daki MIT ve Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü ile Almanya’daki Max Planck Enstitüsü gibi önemli kurumlardan uzman editör ve yazarlarla çalışılmıştır. Bunlara ek olarak Çin, Kore, İngiltere, iran, Brezilya ve Hindistan gibi pek çok ülkeden araştırma görevlisi de veritabanına katkıda bulunmuştur. Ayrıca European Foundation for Clinical Nanomedicine, Mineralogical Society of America ve  German Society for Biomaterials gibi kurumlar da bu kaynağın oluşmasında katkı sağlamış diğer kuruluşlardır.


Online Legal Veritabanı Deneme Erişimi (18.09.2019-18.11.2019 tarihine kadar)

Legal Yayıncılık’ın “ Online Legal Veritabanı”  deneme erişimi olarak 18.09.2019-18.11.2019 tarihleri arasında üniversitemiz için açılmıştır.

Erişim adresleri:

Dergi ve kitaplar için :

www.legal.com.tr

Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için :

www.legalbank.net

ONLİNE LEGAL VERİTABANI Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile; · 22.000’den fazla makaleye, · 650’den fazla dergiye, · 400’den fazla kitaba, · “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, · 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.