+90 212 227 4480       kutuphane@gsu.edu.tr

Deneme Veri Tabanları

Deneme Veri Tabanları

Online Legal Veritabanı Deneme Erişimi (18.09.2019-18.11.2019 tarihine kadar)

Legal Yayıncılık’ın “ Online Legal Veritabanı”  deneme erişimi olarak 18.09.2019-18.11.2019 tarihleri arasında üniversitemiz için açılmıştır.

Erişim adresleri:

Dergi ve kitaplar için :

www.legal.com.tr

Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası için :

www.legalbank.net

ONLİNE LEGAL VERİTABANI Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile; · 22.000’den fazla makaleye, · 650’den fazla dergiye, · 400’den fazla kitaba, · “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, · 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.


İntihal.net programı deneme erişimi (31 Aralık 2019 tarihine kadar)

Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türkiye'de üretilmiş olan intihal.net (www.intihal.net) programı 31 Aralık 2019 tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır.

Bu programı kullanmak isteyen kullanıcılarımızın https://intihal.net adresine girerek / Bireysel Kayıt’tan kayıt olmaları gerekmektedir. Sonrasında kütüphane tarafından onay verilmektedir.

İntihal.net sisteminde öğrenci-kurum-akademik personel farkı bulunmamaktadır, tüm guruplar kullanabilmektedir.

Erişim Adresi: https://intihal.net